Strefa kierowcy

Przy prędkości autostradowej opona o najpopularniejszym rozmiarze obraca się ponad 1000 razy na minutę. Opona jest trzecim, po wałku silnika i turbinie, najszybciej obracającym się elementem pojazdu i jedyną jego częścią zapewniającą kontakt z drogą. To od jakości opon, ale też od jakości ich obsługi zależy bezpieczeństwo na drodze nas wszystkich.

Odpowiedni stan opon, czyli elementu auta, który zapewniać powinien przyczepność, to kluczowy element bezpieczeństwa na drogach.

Przede wszystkim z myślą o kierowcach Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego oraz renomowany audytor – TUV SUD Polska, prowadzą projekt certyfikacji serwisów.

Placówki, którym udało się uzyskać jeden z trzech poziomów certyfikacji, znajdują się na specjalnie przygotowanej Mapie.

Certyfikowane warsztaty oponiarskie będą oznaczone również stacjonarnie – między innymi poprzez tablice informacyjne, naklejki i flagi. Znak certyfikatu oponiarskiego informować będzie kierowców, że znajdują się w warsztacie godnym zaufania.

Dlaczego certyfikat oponiarski?

  • W Polsce zarejestrowanych jest niemal 15 tysięcy warsztatów, które zajmują się oponami.
  • W wielu z nich pracują fachowcy godni szczególnego docenienia i polecenia.
  • Poziom wiedzy oraz umiejętności praktyczne pracowników serwisów opon mogą stać się jeszcze lepsze.
  • Wykwalifikowana kadra warsztatu to gwarancja najwyższej jakości usługi, którą docenią kierowcy w całym kraju.

Między innymi z tych powodów powstał projekt certyfikatu oponiarskiego prowadzony przez Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego we współpracy z TUV SUD.

Polega on na stworzeniu uniwersalnych i jasnych kryteriów obsługi technicznej i obsługi klienta, na trzech poziomach zaawansowania w trzech głównych segmentach – opon osobowych, ciężarowych i rolniczych.

Certyfikat Oponiarski potwierdza renomę serwisu oraz spełnianie przez niego kryteriów, decydujących o prawidłowej jakościowo wymianie opon i wysokich standardach obsługi.

Przemysł oponiarski w kraju rozwija się bardzo dynamicznie – kierowcy przekonali się, że warto inwestować w najwyższe standardy obsługi. Certyfikat Oponiarski jest odpowiedzią Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego na zapotrzebowanie rynku i kierowców.

PZPO jest organizacją powołaną przez największe firmy oponiarskie w kraju. Jednym z najważniejszych obszarów aktywności PZPO jest zwiększenie bezpieczeństwa drogowego oraz poprawa świadomości kierowców związanej z wpływem opon na bezpieczeństwo jazdy.

Podmiotem prowadzącym certyfikację warsztatów jest TUV SUD – firma wiodąca na rynku usług certyfikacyjnych oraz badawczych, zarówno w Polsce, jak i w Europie. Jest częścią międzynarodowego koncernu TUV SUD Group.

This post is also available in: enEnglish (angielski)