Dlaczego warto certyfikować swój serwis?

  • Przemysł oponiarski potrzebuje szczególnego wyróżnienia profesjonalnych serwisów z fachową obsługą.
  • To właśnie profesjonalna i prawidłowa obsługa serwisowa daje przecież pewność bezpieczeństwa kierowców.
  • Certyfikowanie warsztatów to przede wszystkim promowanie nowych technologii zarówno w przemyśle, jak również w serwisie, a także wprowadzanie jednolitego standardu obsługi na wysokim poziomie.

Idea certyfikatu oponiarskiego

  • W Polsce zarejestrowanych jest niemal 15 tysięcy warsztatów, które zajmują się oponami.
  • W wielu z nich pracują fachowcy godni szczególnego docenienia i polecenia.
  • Poziom wiedzy oraz umiejętności praktyczne pracowników serwisów opon mogą stać się jeszcze lepsze.
  • Wykwalifikowana kadra warsztatu to gwarancja najwyższej jakości usługi, którą docenią kierowcy w całym kraju.

Między innymi z tych powodów powstał projekt certyfikatu oponiarskiego prowadzony przez Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego we współpracy z renomowanym audytorem.

Polega on na stworzeniu uniwersalnych i jasnych kryteriów obsługi technicznej i obsługi klienta, na trzech poziomach zaawansowania, w trzech głównych segmentach – opon osobowych, ciężarowych i rolniczych.

Certyfikat Oponiarski potwierdza renomę serwisu oraz spełnianie przez niego kryteriów, decydujących o prawidłowej jakościowo wymianie opon i wysokich standardach obsługi.

Przemysł oponiarski w kraju rozwija się bardzo dynamicznie – kierowcy przekonali się, że warto inwestować w najwyższe standardy obsługi. Certyfikat oponiarski jest odpowiedzią Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego na zapotrzebowanie rynku i kierowców.

PZPO jest organizacją powołaną przez największe firmy oponiarskie w kraju. Jednym z najważniejszych obszarów aktywności PZPO jest zwiększenie bezpieczeństwa drogowego oraz poprawa świadomości kierowców związanej z wpływem opon na bezpieczeństwo jazdy.

Podmiotem prowadzącym certyfikację warsztatów jest TUV SUD  – firma wiodąca na rynku usług certyfikacyjnych oraz badawczych, zarówno w Polsce, jak i w Europie. Jest częścią międzynarodowego koncernu TUV SUD Group.

This post is also available in: enEnglish (angielski)